تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ فرشاد مردانی
آرشیو وبلاگ
      آموزش نرم افزار Revit Architecture (آموزش نرم افزار Revit Architecture)
نمونه ای از گرافیک در نرم افزار Revit Architecture نویسنده: فرشاد مردانی - سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٩

با توجه به مباحثی که قبلا در مورد گرافیک و رندر در نرم افزار Revit Architecture صورت گرفت ، تصمیم گرفتم ساختمانی را که اخیرا با همکاری یکی از پیشکسوتان معماری ایران(به دلیل عدم تمایل ایشان از نام بردن اسم وی معذورم) طراحی کردیم و تهیه نقشه ها را در این نرم افزار انجام دادیم ، برای مشاهده شما دوستان و علاقه مندان قرار دهم. در همین راستا تصاویری از گرافیک سایه و نحوه رندر این نرم افزار در ادامه مطلب قرار دادم.

خوشحال می شوم نظراتتون را بگویید و همچنین به وب سایت آموزشی ما هم یک سری بزنید : www.veforu.com

 


ادامه مطلب ...
  نظرات ()
رندر در رویت معماری Render using Revit Architecture نویسنده: فرشاد مردانی - چهارشنبه ۱٦ تیر ۱۳۸٩

چندی پیش یکی از همکاران معمار در مورد رندر نرم افزار رویت از من پرسید و ذکر کرد که شنیده است رندر در این نرم افزار از 3dmax قوی تر هست !!!!!!! (این جمله 100 درصد غلط هست) دلیلش رو هم در ادامه ذکر می کنم :

باید عرض کنم که رندر در نرم افزار رویت دقیقا سیستم رندر mentalray نرم افزار 3dmax هست باهمان شرایط رندر و با همان متریالها.

شرکت Autodesk در ارتباط با رندر اینگونه بیان می کند که بهتر است بجای رندر در محیط Autocad یا Revit ، از محیط 3dmax استفاده شود (دلایل زیادی هم دارد که وارد بحث این دلایل نمی شوم) .

اما اگر بخواهیم رتبه بندی کنیم و اگر به رندر 3dmax بالاترین امتیاز را با نمره 100 بدهیم آنگاه رندر Revit نمره 95 و رندرAutocad نمره 50 را خواهد گرفت .

و جالبتر این هست که اگر در revit متریال و نور بدهیم 3dmax تمام این متریال و نورها می شناسد و نیازی به دوباره کاری نیست . بنابراین با خیال راحت با revit متریال و نور بدین و بعدش با 3dmax افکت اضافه کنید و رندر بگیرید .

 

برای اطلاعات جدید تر خوشحال می شوم به سایت آموزشی ما یک سری بزنید :

www.veforu.com

  نظرات ()
فاز 2 با Revit Architecture نویسنده: فرشاد مردانی - دوشنبه ٧ تیر ۱۳۸٩

بسیاری از دوستان و همکاران گرامی در مورد فاز ٢ در نرم افزار Revit Architecture سوالاتی پرسیده اند.در این سوالات متوجه درک غلط بعضی از دوستان از فاز 2 در این نرم افزار شدم ، که لازم می دانم در این مورد اندکی توضیح دهم ، انشاا.. که شبهات را برطرف کند .

در این نرم افزار به صورت عمومی (منظورم شرایط خاص نیست) ابتدا عناصر اصلی ساختمان (دیوار ، کف ، سقف و ...) به صورت لایه های اجرایی فاز 2 (سفت کاری ، نازک کاری و ...) در مدل 3 بعدی بهنگام ترسیم پلانها و نماها و ... پیاده سازی می گردند . بنابراین در مقاطع مقیاس 1/100 یا 1/50 بخش اصلی فاز 2 را پیاده سازی می نمایند.

در مرحله بعد برای مقاطع 1/10 یا 1/5 یا بزرگتر از آن بقیه جزئیات فاز 2 (عایق کاری رطوبتی ، آبرو بام ، هره چینی آجر نما ، درز انبساط و ....) روی مدل اصلی به صورت 2 بعدی ترسیم می گردد،همانند عملیاتی که با اتوکد انجام می دهیم با این تفاوت که استخوان بندی اصلی ساختمان توسط نرم افزار تهیه شده است و لازم نیست به صورت 2 بعدی مقاطع را ترسیم کنیم ، بلکه نرم افزار این مقاطع را از مدل 3 بعدی به ما خروجی می دهد . و آنچه که سرعت کار را افزایش می دهد ابزار های ویژه دیتایلینگ هست و اینکه با تغییر مدل اصلی نقشه ها نیز تغییر می یابند.

بنابراین نباید از این نرم افزار توقع داشته باشیم که تمام کارهای فاز 2 را خودبخود انجام دهد .بلکه بخشی را براساس اطلاعات داده شده ترسیم می کند و بخشی را کاربر به آن اضافه می نماید.

و قدرت اصلی قضیه در همین جا مشخص می شه :

ده الی پانزده سال زحمت کشیدیم و توی نرم افزار Autocad مجموعه کاملی از دیتایلها رو ترسیم کردیم ، و حالا می خواهیم از این نرم افزار جدید استفاده کنیم.اونوقت کی حالشو داره که دوباره توی رویت این پانزده سال رنج و زحمت رو دوباره بکشه.خوب این اصلا نگرانی نداره ، چون که تولید کنندگان این نرم افزار خودشان پیشاپیش فکر این قضیه رو کرده اند و راه حل رو پیش پامون گذاشتن . اگر می خواهین راه حل رو یاد بگیرین یک سری به سایت آموزشی این نرم افزار بزنین .

www.veforu.com

امیدوارم برداشت های غلط بعضی از دوستان را پاسخ داده باشم.منتظر نظرات سازنده شما دوستان عزیز هستم.

  نظرات ()
مطالب اخیر ثبت نام دوره های آموزش Revit دوره های آموزشی نرم افزار های تخصصی معماری آموزش غیر حضوری نرم افزار رویت آرکیتکچر کانال تلگرام رویت ساخت یک مدل حجمی conceptual توسط رویت 2016 Template in Revit (فایلهای تمپلیت در رویت) مشکلات و ابهامات احتمالی پس از نصب REvit (رویت) Revit Architecture 2015 و ویژگیهای جدید آن ترسیم پله و تعریف مقاطع خاص برای کف پله Revit Architecture 2014 و ویژگیهای جدید
کلمات کلیدی وبلاگ revit architecture (۳۳) رویت (۳۱) معماری (٢٧) آموزش (۱۱) معمار (٩) veforu (٩) تکنیک حرفه ای رویت (٥) مهندس (٤) autocad (۳) 3dmax (۱) vray (۱) جواب (۱) سوال (۱) revit (۱)
دوستان من وب سایت آموزشی نرم افزارهای تخصصی ساختمان آتلیه معماری خاک دهکده معماری اطلاعات مهندسی عمران وبلاگ معماری دوستان - مهندس مهدی مطلق اخبار فناوری اطلاعات کلوب مدیران و متخصصان شبکه اجتماعی بهشت من