تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ فرشاد مردانی
آرشیو وبلاگ
      آموزش نرم افزار Revit Architecture (آموزش نرم افزار Revit Architecture)
پله و نرده در رویت 2013 نویسنده: فرشاد مردانی - چهارشنبه ۳۱ خرداد ۱۳٩۱

در مطالب قبلی اشاره شد که در نرم افزار رویت آرکیتکچر 2013 قابلیتهای جدیدی برای پله و نرده در نظر گرفته شده است . برای آگاهی اولیه از این ویژگیها به ادامه مطلب مراجعه نمایید :


 

 

همانطور که در تصاویر بالا می بینید در کنار پله فرم معمولی که قبلا در رویت موجود بود ، اکنون این امکان وجود دارد که بتوانید پله را براساس component base ترسیم نمایید و بدین طریق فرمهای دلخواه در مقطع برای کف پله ، رایزر پله و دیواره های جانبی پله ایجاد نمایید . این فرمها بصورت مدل 3 بعدی هستند بنابراین در همه جا قابل مشاهده اند (3 بعدی ، نما و...) .

اتفاق جالب دیگر این است که می توانید پله هایی ترسیم نمایید که در فرم پلان متقاطع باشند و یا چند پله با هم ادغام گردند. این امر کمک زیادی می نماید تا نرده های پله بطور صحیح ترسیم شود .

شما می توانید هر پله را بطور جداگانه در اجزای تشکیل دهنده تغییر دهید بدون اینکه پله های مشابه تغییر نمایند .

در ارتباط با نرده ، همانطور که در تصاویر بالا ملاحظه نمودید ، امکان اضافه نمودن عناصر شروع و پایان نرده را دارید بطوری که این عناصر قابلیت ویرایش فرم را دارند (این موضوع در نرده پله قابل مشاهده است شروع نرده و پایان آن به 2 فرم مختلف قرار گرفته اند) .

ضمن اینکه مقطع railing بالای نرده جدای از بقیه مقاطع می باشد و به صورت جداگانه قابلیت ویرایش دارد.

در این مطلب سعی کردم خیلی خلاصه به بعضی از این ویژگیها اشاره نمایم .به این مطلب توجه کنید که این ویژگیها قدرت بسیار زیادی در ترسیم نقشه در اختیار شما قرار می دهید. مسلما با بررسی مفصلی که توسط شما کاربر گرامی صورت پذیرد به تمام موارد ریز دست خواهید یافت .

  نظرات ()
مطالب اخیر ثبت نام دوره های آموزش Revit دوره های آموزشی نرم افزار های تخصصی معماری آموزش غیر حضوری نرم افزار رویت آرکیتکچر کانال تلگرام رویت ساخت یک مدل حجمی conceptual توسط رویت 2016 Template in Revit (فایلهای تمپلیت در رویت) مشکلات و ابهامات احتمالی پس از نصب REvit (رویت) Revit Architecture 2015 و ویژگیهای جدید آن ترسیم پله و تعریف مقاطع خاص برای کف پله Revit Architecture 2014 و ویژگیهای جدید
کلمات کلیدی وبلاگ revit architecture (۳۳) رویت (۳۱) معماری (٢٧) آموزش (۱۱) معمار (٩) veforu (٩) تکنیک حرفه ای رویت (٥) مهندس (٤) autocad (۳) 3dmax (۱) vray (۱) جواب (۱) سوال (۱) revit (۱)
دوستان من وب سایت آموزشی نرم افزارهای تخصصی ساختمان آتلیه معماری خاک دهکده معماری اطلاعات مهندسی عمران وبلاگ معماری دوستان - مهندس مهدی مطلق اخبار فناوری اطلاعات کلوب مدیران و متخصصان شبکه اجتماعی بهشت من