تماس با من
پروفایل من
نویسنده (های) وبلاگ فرشاد مردانی
آرشیو وبلاگ
      آموزش نرم افزار Revit Architecture (آموزش نرم افزار Revit Architecture)
تکنیکهای حرفه ای رویت Revit - شماره 2 نویسنده: فرشاد مردانی - شنبه ۸ مهر ۱۳٩۱

در ارتباط با تکنیکهای حرفه ای رویت دومین مطلب را در ارتباط با کنترل حجم فایل در دسترس شما علاقه مندان قرار می دهم .

به ادامه مطلب رجوع کنید .


مسلما در کار با این نرم افزار متوجه شده اید که حجم فایل رویت زیاد هست و باعث بروز بعضی مشکلات (مثلا ایمیل کردن فایل و ...) می گردد .

دلیل حجم زیاد فایلهای رویت این است که علاوه بر ترسیماتی که انجام داده اید دیتا بیس زیادی در فایل ذخیره می گردد . بخشی از این دیتا بیس مربوط به family ها و type های مربوط به هر family هست . (مثلا family پنجره fix که دارای چندین type پیش فرض می باشد) . در حین کار با نرم افزار با load کردن family های متعدد این دیتا بیس همچنان سنگین تر می گردد و حجم فایل نیز افزایش می یابد .

برای کاهش حجم فایل می توانید دیتا بیس اضافی که استفاده نشده است را حذف کنید به این معنی که family ها و type های بدون استفاده که در فایل وجود دارند حذف شوند و مسلما پس از حذف قابل برگشت نخواهند بود .

اگر به tab manage مراجعه نمایید در بخش settings دستور purge unused قرار دارد با اجرای این دستور می توانید تمام family , type های اضافی و یا بخشی از آنها را از فایل حذف نمایید . پس از حذف با save فایل، حجم فایل کاهش می یابد.

دقت کنید که این دستور پس از save فایل قابل برگشت نیست . بنابراین توصیه می کنم در صورت نیاز به استفاده از آن حتما از فایلتان یک کپی نگهداری نمایید.

  نظرات ()
مطالب اخیر ثبت نام دوره های آموزش Revit دوره های آموزشی نرم افزار های تخصصی معماری آموزش غیر حضوری نرم افزار رویت آرکیتکچر کانال تلگرام رویت ساخت یک مدل حجمی conceptual توسط رویت 2016 Template in Revit (فایلهای تمپلیت در رویت) مشکلات و ابهامات احتمالی پس از نصب REvit (رویت) Revit Architecture 2015 و ویژگیهای جدید آن ترسیم پله و تعریف مقاطع خاص برای کف پله Revit Architecture 2014 و ویژگیهای جدید
کلمات کلیدی وبلاگ revit architecture (۳۳) رویت (۳۱) معماری (٢٧) آموزش (۱۱) معمار (٩) veforu (٩) تکنیک حرفه ای رویت (٥) مهندس (٤) autocad (۳) 3dmax (۱) vray (۱) جواب (۱) سوال (۱) revit (۱)
دوستان من وب سایت آموزشی نرم افزارهای تخصصی ساختمان آتلیه معماری خاک دهکده معماری اطلاعات مهندسی عمران وبلاگ معماری دوستان - مهندس مهدی مطلق اخبار فناوری اطلاعات کلوب مدیران و متخصصان شبکه اجتماعی بهشت من