تکنیکهای حرفه ای رویت Revit - شماره 2

مسلما در کار با این نرم افزار متوجه شده اید که حجم فایل رویت زیاد هست و باعث بروز بعضی مشکلات (مثلا ایمیل کردن فایل و ...) می گردد .

دلیل حجم زیاد فایلهای رویت این است که علاوه بر ترسیماتی که انجام داده اید دیتا بیس زیادی در فایل ذخیره می گردد . بخشی از این دیتا بیس مربوط به family ها و type های مربوط به هر family هست . (مثلا family پنجره fix که دارای چندین type پیش فرض می باشد) . در حین کار با نرم افزار با load کردن family های متعدد این دیتا بیس همچنان سنگین تر می گردد و حجم فایل نیز افزایش می یابد .

برای کاهش حجم فایل می توانید دیتا بیس اضافی که استفاده نشده است را حذف کنید به این معنی که family ها و type های بدون استفاده که در فایل وجود دارند حذف شوند و مسلما پس از حذف قابل برگشت نخواهند بود .

اگر به tab manage مراجعه نمایید در بخش settings دستور purge unused قرار دارد با اجرای این دستور می توانید تمام family , type های اضافی و یا بخشی از آنها را از فایل حذف نمایید . پس از حذف با save فایل، حجم فایل کاهش می یابد.

دقت کنید که این دستور پس از save فایل قابل برگشت نیست . بنابراین توصیه می کنم در صورت نیاز به استفاده از آن حتما از فایلتان یک کپی نگهداری نمایید.

/ 3 نظر / 603 بازدید
احمد

سلام اگه امکانش هست کمی بیشتر در مورد mass modeling رویت اموزش بدید

ارمان

سلام خسته نباشید من یه مشکلی دارم در اندازه گزاری فایل ها دارم خطی که زاویه داشته باشه رو نمیشه اندازه گذاری کرد

ارمان

سلام خسته نباشید مخواستم بدونم چطور میشه یک کوه یا صخره ای پشت ساختمانم بزارم که توی رندر ساختمانم محوطه سازی بهتری داشته باشه ؟ سوله دیگمم اینه که چطور میتونم کاری کنم که رندر گرفتن زیاد وقت نگیره به طور مثال الان یه فایلو که واسه رندر میزارم 2 ساعت تا 2 ساعتو نیم طول میکشه (با کیفیت متوسط )