معرفی نرم افزار Revit Architecture

نرم افزار REVIT ARCHITECTURE

     نرم افزار Revit Architecture ، یک نرم افزار ترسیم و طراحی نقشه های معماری و ساختمانی است . که سیستم ترسیم در آن به صورت مدلسازی همزمان 2 بعدی و 3 بعدی به صورت هوشمند است (Building Information Modeling).
    این نرم افزار توسط شرکت Autodesk تولید کننده نرم افزار Autocad طراحی شده است.در 3 سال گذشته بسیاری از شرکتهای ساختمانی در کشورهای توسعه یافته (آمریکا ، کانادا ، کشورهای اروپایی و استرالیا) به استفاده از این نرم افزار روی آورده اند و ترسیم نقشه های ساختمانی در نرم افزار Autocad را کنار گذاشته اند.
     دلایل استفاده زیاد از این نرم افزار :
1- سادگی و سرعت یادگیری آن
2- افزایش سرعت و دقت ترسیم و همچنین تغییر نقشه ها
3- ترسیم همزمان 3بعدی و 2 بعدی نقشه های ساختمان
4- تبدیل سریع نقشه های فاز 1 به نقشه های فاز 2
5- ارتباط همزمان نقشه های معماری با نقشه های سازه و تاسیسات و اعمال همزمان تغییرات بین این نقشه ها
6- حذف خطاهای انطباق نماها و پلانها و مقاطع
7- امکان انجام مطالعات اقلیمی(نور و سایه) بر روی ساختمان
8- امکان تعریف استانداردهای ساخت در تجهیزات ساختمان
9- محاسبه متره ساختمان و تغیییر سریع آن در صورت تغییر نقشه ها
10- قابلیت ارتباطی با نرم افزار Autocad , 3Dmax (ورودی و خروجی)
11- امکان طراحی حجمی و تبدیل آن به نقشه های اجرایی
12- و بسیاری امکانات دیگر که مسلما در زمان استفاده از نرم افزار شما را ترغیب می کند که دیگر از نرم افزار Autocad برای ترسیم استفاده نکنید .

 

برای مشاهده اطلاعات بیشتر در مورد این نرم افزار و همچنین استفاده از مطالب آموزشی به آدرس زیر مراجعه نمایید:

www.veforu.com

 

/ 2 نظر / 89 بازدید
مهدی مطلق

سلام نارله ... معلومه که میشناسم یادت هست قرار بود یه لیسپ بنویسی در یک امتداد dimention بزنه ؟ ضمنا اون مطلب رو کامل نخوندی چون من هم اسم بردم و هم لینک دادم ( سه خط آخر قبل از لینک دانلود) به نظر من اگر این نرم افزار اونی باشه که توصیف میشه ، یک معجزه و تحول بزرگ در نقشه های فاز 2 اتفاق خواهد افتاد. وبلاگت رو میخونم و انشاا... با هم در تماس باشیم.

مهدی مطلق

سلام آقا یه بخش پرسش و پاسخ تو سایتت بزار... اون ایمیل info هم کار نمیکنه یه فایل فاز 2 مشابه اونهایی که واسه دانلود گذاشتم ، ببینی revit این خروجی رو به ما میده یا نه؟ دیوار رو با مصالح میشناسه ؟ درب و پنجره رو میتونه بشمره و تو یه صفحه ارائه کنه ؟ (تیپ درب و پنجره) بزرگنمایی میده ؟ جزییات رو میشناسه؟ کلا یک پک فاز 2 رو به این شکل و شمایلی که ما تو شرکتها میدیم میتونه ارائه کنه ؟ ممنونم