فاز 2 با Revit Architecture

بسیاری از دوستان و همکاران گرامی در مورد فاز ٢ در نرم افزار Revit Architecture سوالاتی پرسیده اند.در این سوالات متوجه درک غلط بعضی از دوستان از فاز 2 در این نرم افزار شدم ، که لازم می دانم در این مورد اندکی توضیح دهم ، انشاا.. که شبهات را برطرف کند .

در این نرم افزار به صورت عمومی (منظورم شرایط خاص نیست) ابتدا عناصر اصلی ساختمان (دیوار ، کف ، سقف و ...) به صورت لایه های اجرایی فاز 2 (سفت کاری ، نازک کاری و ...) در مدل 3 بعدی بهنگام ترسیم پلانها و نماها و ... پیاده سازی می گردند . بنابراین در مقاطع مقیاس 1/100 یا 1/50 بخش اصلی فاز 2 را پیاده سازی می نمایند.

در مرحله بعد برای مقاطع 1/10 یا 1/5 یا بزرگتر از آن بقیه جزئیات فاز 2 (عایق کاری رطوبتی ، آبرو بام ، هره چینی آجر نما ، درز انبساط و ....) روی مدل اصلی به صورت 2 بعدی ترسیم می گردد،همانند عملیاتی که با اتوکد انجام می دهیم با این تفاوت که استخوان بندی اصلی ساختمان توسط نرم افزار تهیه شده است و لازم نیست به صورت 2 بعدی مقاطع را ترسیم کنیم ، بلکه نرم افزار این مقاطع را از مدل 3 بعدی به ما خروجی می دهد . و آنچه که سرعت کار را افزایش می دهد ابزار های ویژه دیتایلینگ هست و اینکه با تغییر مدل اصلی نقشه ها نیز تغییر می یابند.

بنابراین نباید از این نرم افزار توقع داشته باشیم که تمام کارهای فاز 2 را خودبخود انجام دهد .بلکه بخشی را براساس اطلاعات داده شده ترسیم می کند و بخشی را کاربر به آن اضافه می نماید.

و قدرت اصلی قضیه در همین جا مشخص می شه :

ده الی پانزده سال زحمت کشیدیم و توی نرم افزار Autocad مجموعه کاملی از دیتایلها رو ترسیم کردیم ، و حالا می خواهیم از این نرم افزار جدید استفاده کنیم.اونوقت کی حالشو داره که دوباره توی رویت این پانزده سال رنج و زحمت رو دوباره بکشه.خوب این اصلا نگرانی نداره ، چون که تولید کنندگان این نرم افزار خودشان پیشاپیش فکر این قضیه رو کرده اند و راه حل رو پیش پامون گذاشتن . اگر می خواهین راه حل رو یاد بگیرین یک سری به سایت آموزشی این نرم افزار بزنین .

www.veforu.com

امیدوارم برداشت های غلط بعضی از دوستان را پاسخ داده باشم.منتظر نظرات سازنده شما دوستان عزیز هستم.

/ 5 نظر / 377 بازدید
مهدی مطلق

سلام مهندس خیلی خیلی لطف داری شرمنده کردی ممنون به خاطر این همه لطف ... انشاا... بتونم جبران کنم ...

مهدی مطلق

کسی که منتظر هست همه چیز در رویت ترسیم بشه و هدف از فاز 2 رو این میدونه منطق فاز 2 و اینکه چرا لازمه با رویت انجام بشه رو متوجه نشده. مشکل عمده فاز 2 های ما اینه که با اصلاحات دم به دم کارفرما و تغییرات ناگزیری که باید انجام بشند بالاخره در انبوه اطلاعات، تعدادی جا میمونند این میتونه از تعداد یک تیپ درب باشه تا تراز اشتباه یک تراس ، این مسایل در کارگاه میشود پیراهن عثمان و کل نقشه و تلاش انجام گرفته بر باد خواهد رفت : اولین قدم صحیح بودن اطلاعات پایه ای طرح است.

مهدی مطلق

در مورد اون 15 سال تلاش راستش زمانی بود که رایت برای جزییات نور پردازی و لایت باکس جزییات میداد. زمانی بود که ما مقطع پنجره رو میدادیم و طبق اون متره میشد و ساخته میشد. الان نما ساز صرفا ابعاد نهایی رو میخواد جزییات بش بدی میخنده. سنگ کار صرفا جای نهایی سنگ رو میخواد. ابعاد قاب درب و پنجره و ارتفاع اون تنها مطلبی هست که باید در فاز 2 منعکس باشه و نوع پنجره درخواستی. هنوز ما جزییات میدیم منتها مسایل خیلی خیلی عوض شده ... ما الان لازم داریم وقتی چنتا اتاق یا یک طبقه دوم از هتل 15 طبقه ای حذف میشه دوباره دربها و پنجره ها و مساحت ریز فضاها رو نشمریم نما رو و مقطع رو کلیتش رو نخوایم دوباره با نگرانی از خطاهای احتمالی اصلاح کنیم تراز طبقات بالایی رو تا آخرین طبقه نخوایم یکی یکی اصلاح کنیم و تراز یک تراس رو جا بندازیم... آیا رویت در این زمینه کمک میکنه؟ خوب این بزرگترین کمک هست جزییات بر عهده خودم!

آقایی

سلام من باتوجه با توجه به سخت افزار کامپیوترم مجبورم از رویت 2008 استفاده کنم . میخواستم بدونم کیفیت این ورژن درمقایسه باسایر برنامه ها چطوره؟ با تشکر

baran

سلام بخاطر سایت خوبتون ازتون ممنونم من تا حالا در مورد این نرم افزار چیزی نمیدونستم ولی الان خیلی مشتاق شدم برم یاد بگیرم